Grafické práce Hradec Králové

Co nabízím

Grafické návrhy, sazbu a tiskovou přípravu:

Baví mě i psaní a práce s jazykem, takže dokážu váš text nejen graficky upravit a vysázet, ale pomoci i s jeho editací a úpravami, případně pro vaši potřebu i texty vytvořit.

Co zajistím ve spolupráci s kolegy a přáteli:

  • tisk, knihařské zpracování, vazbu
  • odborné jazykové korektury textu
  • návrhy firemních log
  • ilustrace a kresby
  • polepy výloh, automobilů, dodávek, letadel, vrtulníků 
  • návrhy a správu webových stránek

(Pokud byste potřebovali, mám i přátele, kteří umějí ohromnou spoustu dalších užitečných věcí - to už je asi dost daleko od nabídky grafických služeb, kvůli které jste sem patrně přišli, ale zkuste se zeptat.)

Ceník

Tahle část zajímá některé zákazníky nejvíc, ale pokud očekáváte krátkou přehlednou tabulku, budete trochu zklamaní. Moje práce je hodně pestrá a různorodá a stejné to je i s cenami. Pokusím se Vás aspoň zhruba zorientovat a uvést nějaké příklady.

Sazba za grafickou práci se může určovat jako hodinová, u časopisů, knih a podobných publikací se někdy také počítá cena za stránku sazby, ale často si grafik se zákazníkem dohodnou odhadovaný rozsah práce, počet korektur atd. a k tomu pak celkovou cenu za dílo.

Můj hodinový tarif se obvykle pohybuje mezi 300 a 800 Kč, za stránku sazby se počítá nejčastěji mezi 100 a 400 Kč, ale podle náročnosti práce se cena může dostat nad, ale i pod toto rozmezí. V žádném případě se nebojte, vždy jde o dohodu mezi oběma stranami a nějaký rozumný kompromis, kdy horní a dolní hranice je dána tím, o čem jsem schopen přesvědčit já vás resp. vy mne.

Poznámka: nejsem plátce DPH, takže tyto ceny jsou konečné, včetně daně.

Jak ušetřit

Pokud chcete na grafické práci ušetřit, tak ta snadná, ale záludná cesta je, sehnat si co nejlevnějšího grafika – možná budete mít štěstí, a bude to někdo, kdo zná řemeslo, ale živí se něčím jiným, a grafiku dělá hlavně pro potěšení. Jsou i takoví.  No a nebo mít štěstí nebudete…

Pracnější, ale jistější způsob je v klidu a pečlivě si připravit podklady, zkontrolovat a opravit texty, rozmyslet, co přesně budete a nebudete chtít … všechno, co uděláte takto dopředu, nebudu muset dělat já a vy to nebudete muset platit. Pak se můžeme sejít a podebatovat o vašich představách. A pak teprve se rozhodnete, jestli spolu pustíme do práce.

Kontakt