Zavolejte mi

+420 724 933 676

Napište mi

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozní doba

podle dohody

Mgr. Ondřej Štulc

TEL. +420 724 933 676
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kancelář:
(budova městské knihovny, dvorní trakt)
Sídlo: 
Durychova 1381/26, 500 12 Hradec Králové
IČ: 02194261, DIČ: CZ6801242107
Nejsem plátcem DPH
č. ú.: 1219698014/3030
(AirBank Hradec Králové)

Kancelář

O mně

Narodil jsem se v roce 1968, což je dost na to, abych měl za sebou slušný kus odvedené práce a zkušeností, ale ne zas tolik, aby mi došly nápady a chuť tvořit. Moje práce mě i po těch letech pořád baví a naplňuje, těším se z ní a chci ji dělat dobře. Směřoval jsem k ní instinktivně už od školních let, od rukou psaných (lehce ilegálních) třídních časopisů – bavilo mě, že jsem si mohl udělat všechno sám, napsat články, nafotit obrázky, vymyslet grafickou úpravu, napsat, vybarvit, slepit a distribuovat pod lavicí. Jen mě nikdy nenapadlo, že by bylo možné se něčím takovým živit. Udělal jsem tedy odbočku přes matematicko-fyzikální fakultu UK, což byla trochu slepá ulička, ale aspoň jsem se naučil logickému myšlení a přesným formulacím. Absolvoval jsem s hanbou a odřenýma ušima a dnes jsem mohl být průměrný, nepříliš spokojený programátor, kdybych hned po vojně nepotkal pana Karla Tejkla, nového ředitele čerstvě privatizovaných Hradeckých novin, který mi jen na základě mých přece jen ještě graficky naivních středoškolských časopisů nabídl místo inzertního grafika.

V novinách jsem se naučil řemeslo a pracovat pod krutým časovým tlakem denních uzávěrek, strávil jsem v nich spokojených 11 let (1994–2004), ale začal jsem se cítit mírně opotřebovaný stresem a taky jsem chtěl zkusit něco nového. Dalších 10 let (2004–2013) jsem pracoval v grafickém studiu Reklama Tázler/Pep-in s.r.o., kde jsem pod laskavým šéfováním pana Josefa Tázlera dostal příležitost navrhovat a graficky upravovat téměř vše, od vizitek a letáků, přes brožury, výroční zprávy, katalogy a  časopisy, až po práci podle mého mínění pro grafika nejkrásnější – návrhy a sazbu knih, především pro vydavatelství a tiskárnu Garamon, ale také pro nakladatelství Archa a soukromé klienty. Od roku 2013 jsem spokojený grafik na volné noze.  (ukázky prací viz –>odkaz Co už jsem udělal).


Moje pracovní filozofie

Mým úkolem je posloužit Vám odbornými znalostmi a zkušenostmi a odvést práci podle mých nejlepších schopností, nikoliv s Vámi vždy a ve všem souhlasit. Pokud by některé Vaše požadavky vedly k nežádoucím výsledkům, je mou povinností Vás na to upozornit, pokusit se Vás přesvědčit o změně nebo nabídnout alternativní řešení.  Budu s Vámi diskutovat, někdy se s Vámi možná budu I hádat, ale vždy v zájmu co nejlepšího výsledku. Kvalita se rodí právě z takového dialogu mezi zákazníkem a grafikem. Tak se vyvíjí vzájemný respekt a pochopení a z nich pak třeba I dlouhodobá spolupráce. A poslední rozhodující slovo máte samozřejmě vždycky Vy.